30 Nisan 2010 Cuma

TARÇINLI KEK

Bir Söz
4 kimse vardır ki, öldükten sonra da sevapları devam eder: Allah rızası için kamuya hizmet ederken ölen kimse; Öğrettiği ilmin gereği yapılan bilgin; Verdiği para ile yapılan faydalı eser ayakta duran hayır sahibi; Ardında kendisine dua eden hayırlı bir evlat bırakan kimse...
[Hadis (Müsned)]


 MALZEMELER

3 YUMURTA
1 SU BARDAĞI ŞEKER
YARIM SU BARDAĞI YOĞURT
YARIM SU BARDAĞI SIVI YAĞ
YARIM SU BARDAĞI CEVİZ
3 YEMEK KAŞIĞI HAŞHAŞ
2 TATLI KAŞIĞI TARÇIN
1,5 SU BARDAĞI UN
1 PAKET KABARTMA TOZU VANİLYA


HAZIRLANIŞI
YUMURTA ŞEKER KÖPÜK KÖPÜK OLANA KADAR ÇIRPILIR.
YOĞURT SIVIYAĞ EKLENİP ÇIRPILIR.
UN TARÇIN CEVİZ HAŞHAŞ KABARTMA TOZU VANİLYA KARIŞTIRILIR VE SIVI KARIŞIMA EKLENİP TAHTA KAŞIKLA ŞÖYLE BİR KARIŞTIRILIR:)
KALIP YAĞLANIR VE UNLANIR KEK KALIBA DÖKÜLÜR.150 DERECE 30 35 DK PİŞİRİLİR.
ILININCA KALIPTAN ÇIKARILIR.AFİYETLE YENİR:)


HAYIRLI CUMALAR

1. Göklerdeki ve yerdeki her şey, mülkün sahibi, mukaddes, mutlak güç sahibi, hüküm ve hikmet sahibi olan Allah'ı tespih eder.2. O, ümmîlere, içlerinden, kendilerine âyetlerini okuyan, onları temizleyen, onlara kitabı ve hikmeti öğreten bir peygamber gönderendir. Halbuki onlar, bundan önce apaçık bir sapıklık içinde idiler.3. (Allah o peygamberi) onlardan henüz kendilerine katılmayan başkalarına da göndermiştir. O mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.4. İşte bu, Allah'ın lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah büyük lütuf sahibidir.5. Tevrat'la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerle kitap taşıyan eşeğin durumu gibidir. Allah'ın âyetlerini inkar eden topluluğun hali ne kötüdür! Allah, zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.6. De ki: "Ey Yahudi akidesini benimseyenler! Bütün insanlar değil de, yalnız kendinizin Allah'ın dostları olduğunu iddia ediyorsanız, (bunda da) samimi iseniz haydi ölümü isteyin!"7. Ama onlar, daha evvel yaptıklarından dolayı asla ölümü istemezler. Allah zalimleri hakkıyla bilir.8. De ki: "Sizin kendisinden kaçıp durduğunuz ölüm var ya, o mutlaka size ulaşacaktır. Sonra gaybı da, görünen âlemi de bilen Allah'a döndürüleceksiniz de, o size yapmakta olduklarınızı haber verecektir."9. Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.10. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah'ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah'ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.11. (Durum böyle iken) onlar bir ticaret veya bir oyun eğlence gördükleri zaman hemen dağılıp ona koştular ve seni ayakta bıraktılar. De ki: "Allah'ın yanında bulunan, eğlence ve ticaretten daha hayırlıdır. Allah, rızık verenlerin en hayırlısıdır."

B U N L A R D A İ L G İ N İ Z İ Ç E K E B İ L İ R!!!!!!!!

Related Posts with Thumbnails