28 Nisan 2010 Çarşamba

KAKAO BULUTLU KURABİYE
Bir Söz


Ebu Hüreyre Radiyallâhu Anhın rivayetine göre Resulullah Sallallâhu Aleyhi Vesellem şöyle buyurmuştur: "Kim ki Allah rızası için (malından iki sığır, iki koyun, iki dirhem) çift sadaka verirse, Cennet kapılarından, "Ey Allah"ın (sevgili) kulu (buraya gel)! Bu kapıda büyük hayır ve bereket vardır" diye çağrılır. Çok namaz kılan da (Cennetin) namaz kapısından çağrılır. Mücahitler cihat kapısından çağrılır. Oruçlular da "Reyyan" kapısından çağrılır. Sadaka sahipleri de sadaka kapısından davet edilirler." Ebu Bekir Radiyallâhu Anh: "Babam, anam sana feda olsun ya Resulallah! Bir mü´minin bu kapıların hepsinden davet olunması müşkül müdür, bir kişi bu kapıların hepsinden davet olunur mu?" diye sordu. Resulullah Sallallâhu Aleyhi Vesellem cevaben, "Evet, hepsinden davet olunur. Ey Ebu Bekir, umarım ki, sen de o bahtiyarlardan olasın" buyurdu.

[(Sahih-i Buhari Muhtasarı Tecrîd-i Sarih Tercemesi, Hadis no: 895.) ]

 


MALZEMELER
125 GR TEREYAĞ
5 YEMEK KAŞIĞI SIVI YAĞ
1 SU BARDAĞI PUDRA ŞEKERİ
1 PAKET KABARTMA TOZU
1 PAKET VANİLYA
ALDIĞI KADAR UN

HAZIRLANIŞI
BÜTÜN MALZEMELER BİR KABA ALALIM ÖNCE 1 SU BARDAĞI UNU ÜZERİNE EKLEYİP HEPSİNİ BİRDEN YOĞURALIM.KULAK MEMESİ YUMUŞALIĞINDA HAMUR OLANA KADAR UNU AZAR AZAR EKLEYELİM.
KÜÇÜK YUVARLAK ŞEKİL VERİP 180 DERECE 10 DK PİŞİRELİM.
ILIDIKTAN SONRA ÜZERİNE KAKAO VE PUDRA ŞEKERİ SERPELİM.
AFİYET OLSUN..ÇAYINIZ DEMLENENE KADAR KURABİYELERİNİZ HAZIR 8 10 DK DA PİŞİYOR.
TEK LOKMALIK ZATEN :) FOTODA BÜYÜK GÖZÜKÜYOR KURABİYELER ..YOKSA TEK LOKMALIK KAHVENİN YANINDA İDEAL..B U N L A R D A İ L G İ N İ Z İ Ç E K E B İ L İ R!!!!!!!!

Related Posts with Thumbnails