15 Nisan 2010 Perşembe

KOKOSTARIN SÜSLÜ VERSİYONU:)Kıtmirinim, Elimde bir gül ile geldim kapına.
Adın Gül Muhammed(sav),

Gül, aşkının adı; gül, özleminin adı;gül, kokunun adı ve şimdi her diken sensizliğin matemi. Elimde bir gül ile geldim kapına, yüreğimde Sen diye büyüttüğüm.Bilirim ki çevirmezsin kapından layık olmasam da. Tüm kainatın hasretini getirdim bir gül ile. Güle gül ile g...eldim. Peygamberim cananım! Yüklendim bütün dünyamı,pak ikliminde arındırmak muradım…Bütün Gözler RESULULLAH'(Aleyhissalatü Vesselam)'ı Görsün... Bütün Gönüller ''O''(Aleyhissalatü Vesselam)'nu Duysun... Bütün Gözler ''O''(Aleyhissalatü Vesselam)'nun İçin Aksın... Bütün Kalpler MUHAMMED (SallAllahu Aleyhi ve Sellem) Diye Atsın... Bütün Yürekler ''O''(Aleyhissalatü Vesselam)'nun Sevgisiyle Yansın.... Es Salatu Vesselamu Aleyke Ya Resulullah... Es Salatu Vesselamu Aleyke ve HabibAllah... Es Salatu Vesselamu Aleyke Ya Seyyidel Evveline Vel Ahirin....
MALZEMELER

1 PAKET ODA ISISNDA MARGARİN
1 ÇAY BARDAĞI SIVI YAĞ
1 SU BARDAĞI ŞEKER
1 YUMURTA
YARIM SU BARDAĞI UN HALİNE GETİRİLMİŞ FINDIK
1 PAKET VANİLYA
1 PAKET KABARTMA TOZU
ALABİLDİĞİNCE UN

İÇ MALZEMELER
HİNDİSTAN CEVİZİ FINDIK RENKLİ PASTA SÜSÜ DAMLA ÇİKOLATA


HAZIRLANIŞI

MARGARİN SIVI YAĞ ŞEKER KABARTMA TOZU VANİLYA ÇEKİLMİŞ FINDIK İYİCE KARIŞTIRILIR.UN AZAR AZAR ALINARAK YOĞRULUR.
CEVİZDEN BÜYÜK BEZELER ALINIP HAMURUN ORTASINA HAFİF BASTIRARAK İNCELTİLİR.İÇİNE HİNDİSTAN CEVİZİ FINDIK PARÇALARI DAMLA ÇİKOLATA PASTA SÜSÜ YETERİ KADAR KOYULUR VE YUVARLAK ŞEKİLDE KAPATILIR.
KAPATMA KISMI ZAHMETLİ AMA DEĞİYOR:)
ÜZERLERİNE PASTA SÜSLERİNDEN SERPİLİR.TEPSİYE DİZİLİR.
 170 DERECEDE 25 DK PİŞİRİLİR.
AFİYET OLSUN.


http://porselendemlik.blogcu.com

http://gelibolu17.blogspot.comtarafından hazırlanmış olan58.PORSELEN DEMLİK ÇAY SAATİ ETKİNLİĞİ'NE15 NİSAN 2010-29 NİSAN 2010TARİHLERİ ARASINDAhttp://japoncekirdegi.blogspot.com/ arkadaşıma yolluyor kolaylıklar diliyorum.
B U N L A R D A İ L G İ N İ Z İ Ç E K E B İ L İ R!!!!!!!!

Related Posts with Thumbnails